17 října, 2019

Chcete nám pomoct?

Jestli pro nás chcete udělat něco hezkého, ale nevíte jak, tady je pár tipů – oceníme ale skoro cokoliv!

Budeme rády, když budete dál šířit náš oddíl. Sdílet nás na facebooku, instagramu či jiných sociálních sítích, vyvěsit někde náš letáček (ten vám po domluvě můžeme vytisknout a dát), říkat o nás přátelům… Potěší nás, když si vaše děti přivedou do skauta i kamarádky – chceme, aby se náš oddíl rozrůstal.

Máte doma nějaké výtvarné či sportovní potřeby, které nevyužijete? Nebo nějaké hry? My je oceníme! Vůbec nám nevadí, že budou věci použité, načaté, rozbalené… Spoustu věcí sice kupujeme z registračních poplatků a dotací, rády se ale ujmeme něčeho, co už nepotřebujete. Stejně tak oceníme i nesterilní či prošlé věci do lékárničky – nebojte, nebudeme tím vaše děti ošetřovat, ale takové věci se nám hodí na různé maskovačky a nácviky ošetřování, je tam škoda používat věci nové.

Jestli je zrovna před víkendovou výpravou či táborem a vy máte doma nějaké jídlo ze zahrádky či marmelády a podobně, milerády ho na výpravě sníme! S velkým úspěchem se u nás shledá i například upečená buchta na snídani. Jen nám prosím dejte vědět pár dní předem, kdybyste nám něco takového chtěli věnovat, ať s tím v jídelníčku počítáme a zbytečně nekupujeme další potraviny.

Na táborech nám velmi pomůže pomoc s jejich stavěním či bouráním (přestože si jako dívčí oddíl poměrně vystačíme, mužská síla se někdy hodí). Dále nám ale také můžete pomoct tím, že nám dovezete nějaké dřevo – vaříme na peci, která toho spotřebuje docela dost, a my si nechceme zbytečně vykácet celý les u tábořiště.

Pokud pro nás máte nějaký tip na aktivitu na schůzku, na výpravu, na nějaký výlet, taky se nám s ním neváhejte svěřit. Vymýšlení programu nás sice baví, nějaké zajímavé aktivity, místa a akce nám ale občas utečou.

Jestliže nám chcete s něčím z tohoto výčtu pomoct, nebo vás vás napadá ještě něco, s čím byste nám rádi pomohli a není to tady, určitě nám napište. Budeme vám vděčné a „naše“ skautské děti určitě taky. Děkujeme!