17 října, 2019

O oddílu

Ahoj! Jsme 7. dívčí oddíl Sedmikrásky a pocházíme z Jindřichova Hradce. Jsme menší skautský oddíl, máme čtyři družiny – novou družinu Srdíček (5–7 let), družinu Ježků (7–10 let), Mandelinky (10–13 let) a nejstarší Kuflony (14–17 let). Scházíme se v SUDu (Skautský Univerzální Dům) v naší pěkné klubovně, která má i vlastní kuchyňku!

Jednou týdně (v pátek) máme schůzky, kde společně hrajeme hry, tvoříme a učíme se nové věci. Jednou za měsíc taky vyrazíme někam na výpravu. Výpravy jsou buď jednodenní – na těch většinou vyrážíme někam ven a poznáváme zajímavá místa, nebo víkendové – to jedeme do nějakého jiného města, ubytujeme se ve skautské klubovně, spíme ve spacáku, společně si vaříme… Nejvíc času na dobrodružství ale máme na táboře. Tam vyrážíme na 14 dní v létě, celou dobu jsme uprostřed přírody a spíme ve stanech a tee-pee.

Na našich akcích se snažíme děti naučit něco nového a chceme, aby byl program co nejpestřejší. Takže se u nás naučí základní skautské dovednosti (jako poznávat rostliny a poskytnout první pomoc), ale k tomu si vyzkouší úplně nové sportovní aktivity i výtvarné techniky. Občas taky zahrajeme muzikál nebo jdeme zazpívat koledy do domova důchodců. Snažíme se učit děti soběstačnosti, ale i týmové spolupráci a předávat jim důležité hodnoty. Nejvíc nám jde ale o to, aby si holky našly ve skautu přátelství na celý život. My vedoucí můžeme potvrdit, že to funguje!