Joti

Již tento víkend 3. – 5. dubna 2020 se uskuteční mezinárodní skautské digitální setkání JOTI (Jamboree on the Internet). Díky této akci si skauti a skautky z celého světa volají či chatují. Setkání pořádá již od roku 1997 Světová skautská organizace.

Proč by se mělo dítě této akce zúčastnit?
– využije v reálné situaci angličtinu a další cizí jazyky
– dozví se zajímavosti o různých kulturách
– inspiruje se od ostatních skautů a skautek
– zjistí více o aktuální tématech v jiných státech (Covid-19, fake news, fyzické a psychické zdraví, …)
– zažije na vlastní kůži, že skauting je opravdu celosvětový.
To celé v bezpečném prostředí, které tvoří skauti a skautky.

Jak se akce zúčastnit?
Informace o registraci/přihlášení vám včas předáme, pokud se nám ozvete, že máte zájem se zúčastnit.
Je třeba vědět, že samostatná účast je vhodná pro holky a kluky od 13 let, mladší by k sobě měli mít někoho dospělého kvůli zajištění bezpečnosti. Znamená to, že pokud by se chtělo zúčastnit mladší dítě, doporučujeme účast ve spolupráci s rodiči nebo se starším sourozencem.

Co je k účasti potřeba?
– funkční počítač/mobil s přístupem na internet
– pro lepší spojení sluchátka a webkameru
– alespoň minimální znalost angličtiny

Pomozte dítěti zajistit bezpečnost na internetu!
JOTI je skautská akce, která nabízí bezpečný prostor, přesto nelze zaručit 100% spolehlivost, a proto je dobré být připraven. Pokud se rozhodne vaše dítě akce zúčastnit (nebo se zúčastníte společně s ním), popovídejte si o bezpečnosti a pravidlech na JOTI:
– nechávat si svá hesla a osobní informace pouze pro sebe
– informovat rodiče vždy, pokud se mi nějaké chování při diskuzi bude zdát podezřelé nebo škodlivé.
– nepodílet se na osočování, nesnášenlivých projevech, ponižování, posuzování druhých a takové chování nepodporovat.
– být tolerantní a přátelský ke všem, koho online potkám.
Porušení pravidel: Pokud kdokoli poruší výše vyjmenovaná pravidla, jeho účet může být dočasně zablokován, smazán či může být kontaktován členkou/členem WOSM týmu Ochrany a bezpečí dětí za účelem prošetření.

My se akce účastníme za středisko – proto jsme založili společný střediskový Discord, do kterého se děti můžou připojit zde. Přihlášení tam není nijak těžké a není potřeba cokoliv instalovat. Tento Discord by měl sloužit především k dotazům, které děti budou mít, a také ke sdílení zážitku mezi oddíly na našem středisku. Prosíme, aby se tam děti pojmenovaly svou přezdívkou a číslem našeho oddílu (např. Beran 7).

Pokud byste měli k akci dotazy, obracejte se na vedení oddílu.

Věříme, že akce vám i vašemu dítěte přinese plno zábavy a dobrodružství!

Není k dispozici žádný popis fotky.