Tipy na doma

Velmi nás mrzí nastalá situace a rády bychom vám to doma co nejvíce ulehčily. K dětem putují (snad úspěšně) obálky s aktivitami, zde ale najdete nějaké další tipy, co třeba můžete s dětmi doma dělat. Tento článek se budeme snažit průběžně doplňovat, proto ho nezapomeňte kontrolovat.
Budeme moc rády, pokud nám dáte vědět o nějakých dalších tipech, které bychom tu mohly sdílet i pro ostatní rodiče – pojďme si navzájem trochu pomoct!

• Déčko o koronaviru – televize Déčko zpracovala krátký článek, kde vysvětluje dětem aktuální situaci
  • Skautská pošta – Déčko má taky pěkný vzdělávací (a trochu skautský) pořad, kde dětem představují zajímavé osobnosti z roku 1918 (v archivu Déčka najdete ale spoustu dalších zajímavých pořadů)
  • Čtení pomáhá – děti si přečtou knížku (ze seznamu), na tomto webu pak odpoví na 5 otázek, které se jí týkají. Pokud odpoví správně (a ověří tím, že knihu četly), „dostanou“ 50 Kč, které můžou věnovat na nějakou charitu.
  • Khanova škola – web, kde lze trénovat matematiku, fyziku, chemii, biologii, ekonomii, dějepis, informatiku, dějiny umění – pro všechny věkové kategorie
  • Alík.cz – „internet pro děti“, kde najdou spoustu her, soutěží, zajímavých článků…
  • Krokotak – web plný jednoduchých rukodělek, často z něj čerpáme na naše schůzky (je v angličtině, ale příliš to nevadí, postupy jsou často velmi jednoduché a natočené na video)
  • Skautské časopisy – na webu najdete databázi skautských časopisů. Ty obsahují spoustu zajímavých článků a nápadů na aktivity
  • Kuchařka pro dceru – zde najdete tipy na to, jak zapojit děti do kuchyně, a nějaké jednoduché recepty
  • O Lucince a kouzelné lucerně – PDF kniha o dobrodružství Lucinky pro benjamínky a světlušky, vydaná Junákem
  • E-knihy zdarma na Databázi knih – Databáze knih nahrála na své stránky spoustu e-knih zdarma, mezi nimi se najde i dětská literatura
Není k dispozici žádný popis fotky.